MESTSKÝ PODNIK SLUŽIEB
SPIŠSKÁ NOVÁ VES

HROZBA BOMBOVÉHO ÚTOKU NA ŠKOLÁCH A POHOTOVÉ RIEŠENIE PRE NAVARENÉ OBEDY

Určite sa ku každému z vás dostalo, že do škôl, ale aj do bánk a obchodov prišiel výhražný email s hrozbou bomby. Poniektorí žiaci sa možno potešili, že nemusia do školy, niektorí sa určite báli a mnohí krútime hlavami, kam to všetko speje. Okrem tých nervov, strachu a neistoty v školských jedálňach ostala kopa uvareného jedla, aby mali žiaci aj zamestnanci čo na obed. Čo však s toľkým jedlom, aby ho nebola škoda?

Pri rozhovore nášho projektového manažéra Ľuboša Šucu a riaditeľa ZŠ Komenského 2, SNV , pána Petra Kresťanka, sa zistilo, že škola má navarených takmer 200 porcií obedov a že nevedia čo s tým. Do pomyjí by to bola škoda. Napokon, kuchárky makali od rána, aby pripravili k obedu chutné jedlo. A tak nám napadlo venovať ho ľuďom k núdzi.

Najprv sme oslovili riaditeľku z Domov Dôchodcov Snv , pani Tatianu Mesarčíkovú, lenže oni to z hygienickým dôvodov prijať nemôžu, no ponúkli sa, že to vedia zabaliť a rozdať. Chceli by sme teda poďakovať ZŠ Komenského aj Domovu dôchodcov. Nakoniec sme to ako MEPOS odviezli oddeleniu sociálnych služieb v Spišskej Novej Vsi a pani Jančurová z tohto oddelenia bude ďalej jedlo distribuovať. Z týchto menších žiackych porcií vyšlo 124 obedov pre dospelých.

Jedlo zo školy naši pracovníci prevzali až po obhliadke, či nehrozí nebezpečenstvo výbuchu. Takže bezpečne. Týmto im taktiež ďakujeme.
Takže aj takéto situácie, spolupráce, riešenia a improvizácie prinášajú pracovné dni.


«
»